Nedělejte stejnou chybu jako ostatní. Jsou neúspěšní.
06. 06. 2023

Nedělejte stejnou chybu jako ostatní. Jsou neúspěšní.

Pokud se chystáte prodat svou nemovitost, je důležité sledovat trendy na trhu nemovitostí. Mnoho lidí však dělá chybu a porovnává ceny podobných bytů a domů s cenou v inzerci. To však není správný způsob, jak zjistit, jakou cenu by měla mít vaše nemovitost.

Sleva odradí

Často se stává, že prodávající doufají v prodej za vysokou cenu, která platila v minulém roce. To však může vést k tomu, že se nemovitost nedaří prodat, a to i po několik měsíců. Proto je nutné sáhnout ke slevě z kupní ceny, často i opakovaně.

Je důležité si uvědomit, že to, co působí dobře u spotřebního zboží a motivuje k nákupu, nemusí působit dobře u nemovitostí. Kupující často narazí na byt nebo dům s klesající cenovkou a okamžitě si myslí, že je s nemovitostí  nějaký problém. Proto je důležité správně nastavit prodejní cenu.

Katastr nemovitostí zná pravdu

Relevantní údaje poskytují informace z katastru nemovitostí. Dle údajů z katastru nemovitostí snadno zjistíte, že oproti loňskému roku došlo k poklesu v prodaných nemovitostech o 30 %. Větší propad v prodejích byl zaznamenán u rodinných domů, ale i u bytů se prodej zpomalil. Proto je důležité včas reagovat na změny a tendence trhu a nepřeceňovat cenu nemovitosti.

katastr_zna_pravdu

Vidíte, za kolik prodávají ostatní? Tak se nedívejte

Často se lidé dívají na inzerce a snaží se porovnávat ceny s ostatními nemovitostmi v okolí. To však není správný způsob, jak určit cenu vaší nemovitosti. Mnoho nemovitostí, které jsou v inzerci za stejnou cenu jako v minulém roce, se totiž neprodávají. Statistiky ukazují, že mnoho nabízených nemovitostí bylo před prodejem nutné zlevnit.

Proto je důležité si uvědomit, že každá nemovitost je jedinečná a má své specifické vlastnosti. Cena by měla být stanovena na základě těchto vlastností a ne na základě cen ostatních nemovitostí v okolí.

cena_nemovitosti_zdenek_cihacek

Závěr

Pokud chcete prodat svou nemovitost, je důležité sledovat trendy na trhu nemovitostí a správně nastavit prodejní cenu. Porovnávání cen s ostatními nemovitostmi v okolí není správný způsob, jak určit cenu vaší nemovitosti. Pokud se chcete poradit s profesionálem, kontaktujte mě prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Zdeněk Čiháček
Autor: Zdeněk Čiháček

 Jsem realitní makléř!

"Cesta, kde mohu uplatnit všechny své získané zkušenosti"

"Jsem nejen realitní makléř, ale také režisér, herec, scénárista a marketér – prostě se snažím propojit všechny tyto prvky, aby každá prezentace a videoprohlídka měla šťávu a byla přitažlivá.

Toto fascinujícím odvětví přináší nové výzvy každý den. A to mě baví.

MOJE RADA: Předtím, než se pustíte do prodeje či koupě nemovitosti, důkladně se informujte. Vaše znalosti vám určitě přinesou velké výhody.

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení